Zajímavosti o vzniku restaurace

    Počátek se datuje hodně dávno, možná 5 let zpět, kdy v mé hlavě rostla myšlenka, že mi v Třinci chybí vegetariánská restaurace a já jsem 20 let vegetarián a hodně o tom vím a mám bohatou zásobu receptů a znalostí. Hledala jsem vhodný prostor a tak se stalo, že 30.3. 2011 jsem podepsala závaznou smlouvu, že odkupuji prostor bývalé Cafe Avion v Třinci. Následně pokračovala smlouva s majitelem objektu CPI . Mezitím mi rostla v hlavě myšlenka, jak by měl prostor vypadat a co vše bych ráda nabízela zákazníkům, aby nabídka byla pestrá a ukazovala další možnosti stravování  na Třinecku.

    Bylo mi jasný, že prostor nemá kuchyň a zázemí pro zaměstnance. Potřebovala jsem také upravit sklad a doladit interiér, aby ladil s nabízenou stravou.

Vždy se pro nápady obracím do přírody a nebo čerpám informace od odborníků  na životní nergii a její zákonitosti.   Vzala jsem tedy papír  a začala psát a malovat. Pak už jen chybělo sehnat někoho, kdo zrealizuje mé nápady do projektu a návrhy uvede do  skutečné podoby.

 

Návrh interiéru byl vytvořen za účasti několika firem, odborníků i amatérů a ráda bych jim všem touto cestou poděkovala:

 

Především firmě Tring design ( dříve Tring invest), kteří sídlí na Frýdecké ulici v Třinci. Pomohli mi mé nápady doladit a dát do reálné podoby. Především zpracování projektu stavebních úprav a následně i projekt pro výrobu nábytku a obložení ze dřeva. Vše bylo třeba navrhnout a vyrobit na míru, protože mé přání bylo vše z přírodních materiálů a vše zaoblit, aby nikde nebyla zbytečná hrana. Především se na návrhu interiéru podílel: Ing. Tomáš Gach.

 

Stavební část prováděla firma Cieslar z Bystřice. Splnili mé náročné požadavky během rekonstrukce, kdy neustále vznikali další a další neočekávané práce, ale zaměstnanci firmy byli vždy pohotoví a nakonec vše dokončili v pořádku. Vlivem narůstajících prací se práce protáhli nad očekávaný termín, ale  doufám, že výsledek nakonec stojí za to. 

 

Nábytek a obložení ze dřeva si vzal jako výzvu výrobce nábytku z Ostravy pan Krčmář. Myslím, že během výroby mě  určitě několikrát neměl zrovna v  lásce. Nejvíce práce mu jistě dali velké zakulacené sloupy a další obliny na nábytku.  Výroba nábytku mu zabrala  mnoho času, někdy pracovali i o víkendu. Můžete sami posoudit, jak práci zvládli.

 

Mezitím, co se vyráběl nábytek, tak paní Amerlingová  malovala strop a děstký koutek, aby prostor byl veselejší. Opět vyhověla vysokým nárokům  mé osoby a při malování stropu se jistě několikrát zapotila. Za to  v dětském koutku si hodně vyhrála. Děti tak mají koutek veselý a plný klasických postaviček o krtkovi.

 

Fontánku se stromem života, po kterém decentně těče voda  a  dopadá na kamínky mramoru vytvořil Akademický sochař František Svátek.

Obrazy, které znázorňují 4 základní živly( oheň, voda, zem a vzduch)  malovala prstama paní Sylva Česlarová z Ostravy.

Doladění ozvučení si vzal na starosti pan Neswadba z Českého Těšína.

Zabezpečení objektu před požárem a před zloději zvládl pan Roman Cieslar z Třince.

Veškeré potisky ve výloze i uvnitř a na autě  mi pomohli doladit z firmy Reksport, především paní Sojčáková.

Vybavení kvalitní kuchyně dodala firma Amerex z Ostravy, tam vše projektoval pan Tomáš Pokorný.

Elektřinu zapojit a pohrát si s detaily osvětlení zvládl pan Viochna.

Učitelka základů provozování restaurace a kuchyně a baru a podmínek HCCP a hygieny byla má kamarádka Mgr. Jana Lysková a jí patří velký dík, neboť měla se mnou velkou trpělivost a učila mě jako prvňáčka na škole.( Já vařila jen doma a o restauraci nevěděla shola nic)

Doladit kuchyň a zařízení pomohl mladý kuchař Honza Górny.

Vybavení baru a další potřebné detaily pomohli doladit  úplně všichni začínající zaměstnanci restaurace a i jim patří dík, že vše prováděli s nadšením a ochotou.

 

     Teď čas ukáže, zda vše bylo k užitku a v pořádku.

Všem děkuje provozovatelka  vegetariánské restaurace Harmonie v Třinci Ing. Dagmar Mrajcová.